Αυτό το προηγμένο σύστημα ανίχνευσης χρησιμοποιεί εξειδικευμένες κεραίες λήψης, μετατροπείς χαμηλού θορύβου (LNB),και ψηφιακές μονάδες επεξεργασίας σήματος για τη δυνατότητα ολοκληρωμένης σάρωσης και ακριβούς απόκτησης των δορυφορικών σημάτων-στόχωνΜέσω της εξελιγμένης ανίχνευσης χαρακτηριστικών σήματος και της αναγνώρισης συχνότητας φάρου, το σύστημα εντοπίζει γρήγορα τα σήματα μετάδοσης στοχευόμενης ζώνης Ku και παρακολουθεί συνεχώς την κίνηση του δορυφόρου.διασφάλιση αξιόπιστης λήψης σήματος.
| Συντομογραφία | Όλο το όνομα |
|---|---|
| XL-UP | Αστροσύνδεση |
| ΜΤΠΔ | Μέσος χρόνος μεταξύ αποτυχιών |
| Εθνική Εθνική Τράπεζα | Μειωμένος θόρυβος |
| ΚΛΙ | Διασύνδεση γραμμής εντολών |
| Μονάδα | Προδιαγραφές |
|---|---|
| CPU | ARM Cortex-A53, 1,5Ghz |
| Υπολογιστική μονάδα | FPGA RFSOC-67DR |
| Μνήμη RAM | 2GB DDR4 |
| ΡΟΜ | 64GB eMMC |
| Εικόνα | 3.2" LCD |
| Λιμάνι | RJ45, τύπου C (PD ταχεία φόρτιση) |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | Δυναμικό εσωτερικής μπαταρίας, DC5521, TYPE-C PD Υποστηριζόμενη |
| Άντενα | Περιοχή συχνοτήτων: 9,84-15 GHz, κέρδος: 20 dB, διαστάσεις: 115 * 83 * 220 mm |
| Εθνική Εθνική Τράπεζα | Μετατροπή συχνότητας από ζώνη Ku σε ζώνη L, κέρδος: > 68 dB |
Υποστηρίζει παράλληλη ανίχνευση σημάτων 8 ζώνων.
Υποστηρίζει τη σάρωση και ανίχνευση των κερατοειδών.
Υποστηρίζει την ανίχνευση δορυφορικών τερματικών σε μεγάλη απόσταση χωρίς εμπόδια σε απόσταση 10 χλμ.
Υποστηρίζει την καταγραφή και αναπαραγωγή σε πραγματικό χρόνο των ανιχνευμένων σημάτων. Μόλις ανιχνευθεί ένα σήμα, τα αρχικά σήματα δεδομένων καταγράφονται, αναπαράγονται και αποθηκεύονται,με συνεχή διάρκεια εγγραφής και αναπαραγωγής άνω του 1 δευτερόλεπτο.
3Εφοδιάζεται με οθόνη LCD μήκους 0,2 ιντσών, η οποία υποστηρίζει τον έλεγχο της ανίχνευσης συσκευής και της εγγραφής/αναπαραγωγής και εμφανίζει πληροφορίες ανίχνευσης.
Ενσωματωμένο με τσιπ εκπομπής φωνής TTS, υποστηρίζοντας την εκπομπή ανθρώπινης φωνής των αποτελεσμάτων ανίχνευσης. Υποστηρίζει ασύρματη εκπομπή μέσω σύνδεσης ακουστικών Bluetooth.
Συνολική Αξιολόγηση
Στιγμιότυπο Αξιολόγησης
Ακολουθεί η κατανομή όλων των αξιολογήσεωνΌλες οι Κριτικές