Όσον αφορά τις τεχνολογίες μετάδοσης, αναγνώρισης και επεξεργασίας σήματος για δορυφόρους της ζώνης Ku, αυτό το σύστημα χρησιμοποιεί εξειδικευμένες κεραίες λήψης, μετατροπείς χαμηλού θορύβου (LNB) και μονάδες ψηφιακής επεξεργασίας σήματος για την ολοκληρωμένη σάρωση και την ακριβή λήψη σημάτων του στόχου δορυφόρου. Στη συνέχεια, μέσω εξαγωγής χαρακτηριστικών σήματος, αναγνώρισης συχνότητας beacon και άλλων μεθόδων, το σύστημα μπορεί να κλειδώσει γρήγορα στο σήμα μετάδοσης της ζώνης Ku του στόχου και να παρακολουθεί συνεχώς την κίνηση του δορυφόρου στόχου (ή του τερματικού χρήστη), διασφαλίζοντας έτσι τη συνέχεια και την αξιοπιστία της λήψης σήματος.
| Όροι & Συντομογραφίες | Πλήρες Όνομα |
|---|---|
| XL-UP | star-link up |
| MTBF | Μέσος Χρόνος μεταξύ Βλαβών |
| LNB | Μπλοκ Χαμηλού Θορύβου |
| CLI | Διεπαφή Γραμμής Εντολών |
| Μονάδα | Προδιαγραφή |
|---|---|
| CPU | ARM Cortex-A53, 1.5Ghz |
| Μονάδα Υπολογισμού | FPGA RFSOC-67DR |
| RAM | 2GB DDR4 |
| ROM | 64GB eMMC |
| Οθόνη | 3.2“ LCD |
| Θύρα | RJ45, Type-C (γρήγορη φόρτιση PD) |
| Τροφοδοτικό | Τροφοδοτείται από εσωτερική μπαταρία DC5521, Υποστηρίζεται TYPE-C PD. |
| Κεραία | Εύρος Συχνοτήτων: 9.84–15 GHz Κέρδος: 20 dB Διαστάσεις: 115 * 83 * 220 mm |
| LNB | Μετατροπή Συχνοτήτων Ζώνης Ku σε Ζώνη L, Κέρδος: >68 dB |
Οι "Ανιχνευτές Δορυφόρων" μας συνοδεύονται από ολοκληρωμένη τεχνική υποστήριξη και υπηρεσίες που έχουν σχεδιαστεί για να βοηθήσουν τους πελάτες στην εγκατάσταση, την αντιμετώπιση προβλημάτων και τη βελτιστοποίηση της απόδοσης των συστημάτων ανίχνευσής τους. Η έμπειρη ομάδα τεχνικής υποστήριξης είναι πάντα διαθέσιμη για να παρέχει καθοδήγηση σχετικά με την εγκατάσταση, τη διαμόρφωση και τη συντήρηση του προϊόντος.
Οι υπηρεσίες μας περιλαμβάνουν επίσης τακτικές ενημερώσεις λογισμικού για να διασφαλιστεί ότι ο εξοπλισμός σας διαθέτει πάντα τις τελευταίες δυνατότητες και επιδόσεις. Επιπλέον, προσφέρουμε εκπαιδευτικά μαθήματα για να βοηθήσουμε τους χρήστες να μεγιστοποιήσουν την αποτελεσματικότητα των λύσεων ανίχνευσής τους.
Ο Ανιχνευτής συσκευάζεται προσεκτικά για να διασφαλιστεί η ασφάλειά του κατά την αποστολή. Κάθε μονάδα τοποθετείται με ασφάλεια σε ένα ανθεκτικό κουτί με υλικά προστασίας για την αποφυγή οποιασδήποτε ζημιάς. Η συσκευασία σφραγίζεται σωστά για να αποφευχθεί οποιαδήποτε παραβίαση.
Πληροφορίες Αποστολής:
Συνολική Αξιολόγηση
Στιγμιότυπο Αξιολόγησης
Ακολουθεί η κατανομή όλων των αξιολογήσεωνΌλες οι Κριτικές